фрагмент малазійського Боїнга
Нідерланди довели, що Boeing на Донбасі збили проросійські бойовики

Згідно з доповіддю нідерландських експертів, малайзійський лайнер у липні 2014 року над Донбасом збили проросійські сепаратисти за допомогою ракети земля-повітря. Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела, ознайомлені зі змістом попередньої доповіді.

Як уточнює видання, у документі, що складається з декількох сотень сторінок, вказується точна модель ракети, яка вразила літак, траєкторія її польоту, а також похвилинний таймлайн польоту MH17. Також у доповіді, за словами джерела, міститься критика дій компанії Malaysia Airlines, яка не врахувала застереження і продовжувала літати над небезпечною зоною. Очікується, що остаточна версія доповіді буде опублікована у першій половині жовтня 2015 року.

Нагадаємо, 14 липня 2015 року Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі літака «Малайзійських авіаліній» на Донбасі.

Дещо раніше делегація Малайзії в ООН поширила проект резолюції Ради Безпеки всесвітньої організації з вимогою сформувати міжнародний трибунал. У МЗС Росії виступають проти ідеї створення міжнародного трибуналу, називаючи її «несвоєчасною і контрпродуктивною».

Зазначимо, Росія має право вето в Раді Безпеки ООН і може блокувати будь-яку пропозицію, яка виноситься на голосування. Україна виступає за докорінну реформу системи ООН.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Москві заявили, що їхні правоохоронці мають «докази злочинів»  України на Донбасі, які можуть стати підставою для міжнародного трибуналу.

Читайте: Евакуацію «Бука» з місця розстрілу «Боїнга» здійснювали російські військові (фото)

Інформаційний Акцент