Нідерланди зароблять непогані суми завдяки Україні

Дослідницька група SEO Amsterdam Economics, створена на базі факультету економіки Університету Амстердама, оприлюднила доповідь, у якій ідеться про ефект для економіки Нідерландів від зони вільної торгівлі ЄС-Україна.

Фахівці спрогнозували, що економіка Нідерландів матиме позитивний, але невеликий ефект зростання внаслідок дії Угоди про зону вільної торгівлі ЄС-Україна. Очікується зростання на рівні 0,03% ВВП або 177 мільйонів євро.

Нагадаємо, Нідерланди досі остаточно не ратифікували угоду про ЗВТ між ЄС і Україною, але вона тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року.

«Голландський експорт товарів в Україну істотно знизився у період із 2012-2015 років, але виріс на 18% за 11 місяців 2016 року. При цьому відновлення обсягів експорту збігається з першим роком в ході застосування ЗВТ на тимчасовій основі», – ідеться у доповіді.

Крім того, зазначено, що 2016 року голландський експорт в Україну зріс за рахунок машин та устаткування, а також рослинної продукції.

«Якою мірою зростання експорту Нідерландів протягом 2016 року, швидше за все, відбулося за рахунок відновлення після попереднього падіння, яке відбулося під час збройного конфлікту на сході України протягом 2014-2015 років», – підкреслили автори дослідження.

Також експерти прогнозують, що внаслідок дії угоди про ЗВТ, голландський експорт в Україну може збільшитися майже у три рази, з 1,5 мільярда євро до приблизно 4,2 мільярда євро. Голландський імпорт з України, за прогнозами, майже подвоїться – із 0,7 мільярда євро до 1,3 мільярда.

«Загальний вплив на економіку Нідерландів теж позитивний, але невеликий. Беручи до уваги всі прямі і непрямі наслідки для взаємної торгівлі та торгівлі з третіми країнами, голландський реальний ВВП збільшиться на 177 мільйонів євро в результаті угоди про вільну торгівлю. Це еквівалентно зростанню на 0,03% відносно рівня ВВП 2015 року»,– підсумували автори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ