Підприємства в країнах-членах ЄС втрачатимуть щороку через Brexit 37 мільярдів євро

Німеччина більше за інші країни постраждає через вихід Великої Британії з Європейського Союзу. Її компанії щорічно втрачатимуть приблизно 9 мільярдів євро, якщо торгівля між європейськими та британськими компаніями продовжиться згідно з правилами Світової організації торгівлі (СОТ). Про це повідомляє Deutsche Welle.

Застосування правил СОТ означатиме збереження тарифів і регуляторних бар’єрів, зокрема процедур ліцензування та тривалих черг на кордонах. Усе це, згідно з дослідженням, може призвести до збитків для підприємств.

За словами очільника німецького відділення консалтинґової компанії Oliver Wyman Фінья-Каролін Кютц, усі фірми ФРН повинні підготуватися до невизначеності, однак в особливій зоні ризику опиняться маленькі підприємства.

«Понад 60% німецьких малих і мікропідприємств-експортерів займаються торгівлею лише в межах ЄС і не торгують за межами Європи», – підкреслила Кютц.

За її словами, особливо може постраждати німецька автомобільна промисловість.

Загалом підприємства в країнах-членах ЄС втрачатимуть щороку через Brexit 37 мільярдів євро на рік, водночас втрати самої Великої Британії становитимуть 32 мільярди євро.

Читайте: Facebook досліджує вплив Росії на результати Brexit