Компанія здійснює діяльність через посередників. Одного з них знайшли в селі в Пермському краї РФ

Німецька компанія DHL, яка надає послуги з доставки пошти, попри санкції продовжує працювати в анексованому Росією Криму. Вона здійснює діяльність через посередників. Про це пише ВВС.

У письмовому коментарі представника Deutsche Post DHL йдеться, що політика компанії заснована на застосуванні законів у сфері торгівлі для усієї глобальної мережі DPDHL.

«Але через складну політичну і правову ситуацію в Криму DPDHL веде специфічну політику щодо послуг, що надаються, і компаній, які при цьому задіяні», – йдеться у коментарі.

У компанії наголосили, що попри санкції ЄС, США та інших країн, «певні транзакції все ще дозволені».

ВВС з’ясувала, що скористатися послугами DHL можна у трьох містах Криму – Севастополі, Сімферополі та Керчі. Журналісти дізнались, що для відправлення посилки необхідно вказати ім’я одержувача, його адресу і телефон, а також пред’явити паспорт і поставити підпис.

У всіх кримських офісах агентів DHL недоступна опція безготівкового розрахунку. Оператор пункту відправлення вантажу не зміг відповісти на запитання про причини неможливості розрахуватися банківською карткою. У call-центрі відповіли, що це, можливо, пов’язано з деякими обмеженнями в роботі партнерських пунктів DHL в Криму.

На касовому чеку, який отримав відправник посилки, написано, що агентом DHL в Севастополі та Сімферополі є ТОВ «Біологіка». З’ясувати, хто є партнером компанії в Керчі, не вдалося. У керченському офісі відмовилися надати таку інформацію.

Компанія «Біологіка» зареєстрована в селі Крохово Пермського краю в РФ. Як свідчить перепис населення 2010 року, в селі мешкають 393 людини. Там лише шість вулиць і на найширшій з них і розатошований офіс партнера міжнародної компанії. Директором ТОВ «Біологіка» та її одноосібним власником є Анастасія Зайцева.

Компанія була зареєстрована в травні 2013 року. Лише минулий рік вона закінчила з чистим прибутком в 322 тисячі рублів і виручкою 6,46 млн руб.

Як компанія стала партнером DHL, журналістам з’ясувати не вдалося. Будинок, в якому зареєстрована «Біологіка», належить Роману Зайцеву. Його повний тезка був директором філії «ДХЛ Інтернешнл» (представництво DHL) в Пермі. Зараз Роман Зайцев – індивідуальний підприємець (з грудня 2016 року), основний вид його діяльності – автомобільний вантажний транспорт.

Нагадаємо, санкції, які забороняють європейським компаніям працювати в Криму, були ухвалені в 2014 році після анексії півострова.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія поставила на окупований півострів чотири турбіни Siemens, які нібито призначалися для проекту на Тамані. Турбіни Росія планувала використати для нових кримських ТЕС.

Компанія Siemens подала до Арбітражного суду Москви позови проти причетних до постачання її турбін в окупований Крим. Згодом німецька компанія запропонувала Росії викупити незаконно завезені до окупованого Криму турбіни.

21 липня у концерні заявили, що припиняють поставки обладнання в РФ для державних замовлень. Крім того, компанія Siemens розірвала ліцензійну угоду про монтаж обладнання для російських електростанцій, оскільки отримала достовірну інформацію про постачання турбін концерну в Крим.