Країна зробить цей крок вже до 2025 року
Країна зробить цей крок вже до 2025 року

Норвегія може повністю відмовитися від автомобілів на дизпаливі і бензині до 2025 року. Відповідний законопроект готує одна з трьох урядових партій Норвегії – «Венстре», яка вже отримала принципову підтримку експертного співтовариства і колег з уряду. Про це повідомляє newizv.ru.

За словами одного з керівників «Венстре» Оли Ельвестуена, у Норвегії вже створено необхідне підґрунтя для відмови від автотранспорту на традиційних видах палива. Так, станом на травень 2015 року частка електромобілів серед особистих машин досягла 15,5%, тоді як роком раніше цей показник становив 10,9%. Ініціатори екоальтернативи впевнені, що до 2016 року частку машин на електротязі цілком реально збільшити до 20%, а до 2020 року до 50%.

Як зазначив Ола Ельвестуен, повністю перевести Норвегію на електротягу допоможе метод «батога і пряника» у дуже м’якій формі. Так, «пряник» це ухвалені владою Осло, Тронгейма та ще кількох міст програми підтримки електромобілів, в рамках яких власники екоавто не платять за паркувальні місця на комунальних стоянках, можуть їздити по смугах, відведених для громадського транспорту і безкоштовно заряджати батареї. До слова, в Норвегії комуни субсидують будівництво мережі зарядних станцій, яких тільки в Осло до кінця поточного року з’явиться 500 штук.

Натомість, до «брудних» авто в країні вже застосовуються санкції. Приміром, авто на традиційних видах палива платять податок за в’їзд у центр норвезької столиці та низки інших міст, а у певні дні в’їзд машин з дизельними двигунами у Осло взагалі заборонений.

Читайте: Японець створив «еко-автомобілі» до фільму «Божевільний Макс: Дорога люті»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ