Норвезький економіст Ерік Райнерт

Відомий норвезький економіст Ерік Райнерт порадив Україні взяти курс на здоровий націоналізм. За його словами, жодна країна не стала багатою, не захищаючи свою промисловість, передає ICTV.

Під економічним націоналізмом експерт розуміє комплекс державних заходів, спрямованих на захист вітчизняного виробника. Для України його перевага полягає в тому, що тимчасові обмеження вільної торгівлі дадуть поштовх розвиткові промислового сектору держави.

«Жодна країна на планеті ще не розбагатіла без відповідного рівня виробництва, і жодна країна не стала багатою, не захищаючи свою промисловість. Тому повторю: виробництво, промисловість і розвиток – це синоніми для успішної економічно держави», – сказав Райнерт.

Експерт підкреслив, що здоровий націоналізм в економіці – це підтримка інтересів не тільки своєї держави, але й країн, що перебувають на одному ступені розвитку. Наприклад, Грузія могла б підтримувати Україну і навпаки. Таку співпрацю називають симетричною залежністю, на відміну від асиметричної, яка наразі склалась у відносинах між Україною і ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ