газ
Першу партію експортного скрапленого газу компанії Petrobras продано за ринковою ціною, повідомила Меґ Джентл

Першу партію скрапленого сланцевого газу, видобутого в США, відправлено на експорт до Бразилії. Про це на повідомили конференції представників нафтогазової промисловості CERAWeek, що проходить в американському Г’юстоні, інформує ТАСС.

За її словами, вантаж скрапленого газу, який доставить покупцеві – компанії Petrobras – танкер Asia Vision, проданий за ринковою ціною.

За словами Джентл, перші партії призначеного на експорт скрапленого сланцевого газу через високий вміст у ньому етану можуть знайти покупців лише в Бразилії, Японії, Кореї, Іспанії та кількох інших європейських країнах, де є можливості для його використання.

Після запуску в експлуатацію терміналу Sabine Pass у Техасі влітку нинішнього року компанія Cheniere почне експортувати надлишки газу, видобутого компанією BG Group.

За оцінкою американських аналітиків із компанії Wood Mackenzie Ltd, обсяг американського експорту зрідженого газу в країни Європи до 2020 року може досягти 32 млн. тонн.

Як відомо, американські постачальники газу почнуть конкурувати з Росією на європейському ринку вже в лютому цього року, коли Литва отримає зі США першу партію скрапленого газу (СПГ).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ