Нова Каледонія вимагає незалежності з 1980-х років

Конґрес Нової Каледонії більшістю голосів затвердив проведення 4 листопада 2018 року референдуму про незалежність від Франції. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на радіостанцію «Ероп-1».

За проведення референдуму 19 березня проголосували 38 депутатів, проти виступили 14, ще двоє утрималися.

Текст документа про референдум розроблено рухами «Канакський соціалістичний фронт національного звільнення» і «Національний союз за незалежність».

Референдум буде організовано в рамках угоди Нумеа, яка передбачає поступовий перехід місцевій владі контролю за низкою царин життя за винятком питань, пов’язаних з обороною, безпекою, правосуддям і валютою. Вона була підписана в 1998 році.

Довідка: Нова Каледонія – заморська територія Франції, розташована в Тихому океані. Має статус особливого адміністративно-територіального утворення у складі Франції.

Нова Каледонія вимагає незалежності з 1980-х років. 1998 року на архіпелазі вже проходив референдум з цього приводу – тоді місцеві жителі не підтримали ініціативу політиків. Того ж року було укладено угоду між прихильниками незалежності та владою Франції, згідно з якою, остання зобов’язалася провести референдум про самовизначення не пізніш як за 20 років.