За словами Богдана, Центрвиборчком через судові процеси не встигне сформувати в кінцевому варіанті склад нового парламенту

Верховна Рада IX скликання може не встигнути зібратися до 1 вересня, хоча раніше планувалося провести перше засідання новообраного парламенту 24 серпня. Про це заявив глава Офісу президента Андрій Богдан на брифінгу у вівторок.

За його словами, Центрвиборчком не встигне сформувати в кінцевому варіанті склад нової Ради.

«Оскільки я юрист, я розумію терміни початку роботи Верховної Ради, мабуть, вона не встигне почати роботу до першого вересня. Це залежить не від нас, це залежить від великої кількості судових процесів, які не дають ЦВК сформувати в кінцевому варіанті той склад Верховної Ради, який нас чекає», – заявив Богдан.

Нагадаємо, 21 липня в Україні пройшли позачергові вибори до Верховної Ради. 26 липня Центральна виборча комісія підрахувала 100% протоколів. Впевнену перемогу здобула партія «Слуга народу» – за неї віддаои свої голоси 43,16% виборців. Також в ЦВК визначили і переможців у всіх 199 мажоритарних округах.

Центрвиборчком повинен встановити остаточні результати виборів до Верховної Ради впродовж 15 днів після дня проведення голосування. Таким чином, крайній термін закінчується 5 серпня.