За словами Сюмар, середня школа стане повністю україномовною

Згідно з реформою про освіту, за яку щойно проголосували нардепи, українські середня та вища школи стануть повністю україномовними. У цьому запевнила авторка однієї зі статей цього закону Вікторія Сюмар.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада України проголосувала за 12-річне навчання в школі з 2018 року. Також нардепи затвердили підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 4 прожиткових мінімумів до 2023 року.

«У перерві з групою колег виписали редакцію мовної статті, яка дозволяє вивчення предметів мовою нацменшин лише в початковій школі, коли діти зобов’язані вивчити українську мову. Далі, з 5 класу, вони вчать предмети лише українською. І українською здають ЗНО», – підкреслила Сюмар.

Ідеться про статтю 7 цього законопроекту. Уже 5 вересня під час перерви Робоча група напрацювала такий варіант:

«Мовою навчання є державна мова; держава гарантує кожному право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях державною мовою в державних і комунальних закладах освіти; особам, які належать до національних меншин і корінних народів, гарантується право на навчання рідною мовою. Це право реалізується через окремі класи і не поширюється на класи з українською мовою навчання, також цим особам гарантується право на вивчення рідної мови».

Є! Черговий без сумніву історичний крок. Нарешті ми відмовляємося від радянської системи освіти. Нарешті переходимо від …

Posted by Вікторія Сюмар on Dienstag, 5. September 2017

Читайте: Зен Антипоп: Україна починається там, де починається українська мова

БЕЗ КОМЕНТАРІВ