Розширення санкцій посилить антиросійські настрої в Європі

Попри браваду Кремля, розширення американських санкцій проти РФ сильно вдарить по російській економіці. Цю думку висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, передає 24 канал.

«Росії зараз необхідні нові технології та інвестиції. Тому що в РФ всі спроби побудувати щось своє закінчуються роботом із конструктора «Lego», – зазначив експерт.

Санкції стосуватимуться спроб Росії диверсифікувати поставки газу і нафти до європейських країн через будівництво трубопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Однак, навряд чи європейські партнери ризикнуть піти на співпрацю з РФ, розуміючи, що це призведе до розслідування проти них з відповідними наслідками, вважає політолог.

Крім того, на його думку, розширення санкцій створить проблеми для діалогу Владіміра Путіна з Дональдом Трампом. Адже російського президента не полишає ілюзія, що він може з лідером Білого дому про щось домовитися. Але парламент США робить все, щоби унеможливити подібні угоди. Сумнівно, що наступний діалог Путіна і Трампа завершиться позитивними наслідками для президента Росії.

Крім того, розширення санкцій посилить антиросійські настрої в Європі. Зокрема, політики, які підтримують Україну, підкреслюватимуть той факт, що США пішли на безпрецедентні і невигідні для себе санкції, і також вимагатимуть посилення тиску на Росію.

Віталій Кулик наголошує, що санкції стосуються не лише Росії, а й КНДР та Ірану: «Є один важливий нюанс: цим документом США визнають ворогом і найбільшою загрозою для національної безпеки три країни: КНДР, Іран і Росію. По суті це держави-терористи. Це знаково, і, якщо тенденція збережеться, можна очікувати додаткових санкцій по кожній країні, обмежень, ембарґо і блокад».

При цьому, навряд чи Трамп піде на блокування закону, адже лише троє конґресменів проголосували проти.

Нагадаємо, 25 липня Палата представників Конґресу США проголосувала за законопроект, яким впроваджуються санкції проти Росії та обмежується право президента США Дональда Трампа знімати чи навіть пом’якшувати санкції проти Москви. Пакет санкцій включає заходи проти Російської Федерації, Ірану та Північної Кореї. Вони торкнуться фінансового сектора РФ, також запроваджуються додаткові обмеження на участь американських громадян і компаній у співпраці з російським енергетичним сектором, зокрема у будівництві трубопроводів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ