9 серпня долар коштує 66,63 рубля, євро – 77,20

Стрімке падіння російського рубля, яке розпочалося 8 серпня після анонсу нових американських санкцій проти РФ, продовжилось і у четвер. Про це повідомляє ТСН.

Ранок у Росії розпочався з обвалу рубля, біржових індексів, вартості акцій великих компаній.

Долар і євро на Московській біржі підскочили в ціні вранці вже на понад один рубль: долар коштує 66,63 рубля, євро – 77,20. Офіційні курси валют поки що на 3-3,5 рубля нижчі – знецінення відобразиться вже у завтрашніх курсах. В обмінниках долар коштує майже 67 рублів, євро – 75,5 рубля.

Індекс РТС упав на 3,49% – до 1073,79 пункта.

Також падають у ціні акції найбільших російських підприємств, проти яких запровадять американські санкції. Зокрема, акції «Аерофлота» здешевшали на майже 10%, банку ВТБ – майже на 7%, «Сбербанку» – на 5%.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, низка сенаторів внесла до Сенату США «Акт про захист американської безпеки від агресії Кремля 2018» (DASKAA). Авторами документа стали Ліндсі Ґрем, Роберт Менендес, Корі Ґарднер і Бен Кардін. Згідно із законопроектом, пропонується поєднати в єдину базу всі існуючі санкції проти Росії – від CAATSA до «акту Магнітського». Він також передбачає створення в Білому домі санкційного офісу, який буде координувати дії США з антиросійських санкцій з європейськими країнами. Також у документі йдеться про необхідність відшукати активи гоподаря Кремля Владіміра Путіна і визнати Москву «спонсором тероризму».