Хелен Кларк
Дата голосування за генсека ООН залежить від того, коли Радбез визначитися з кандидатурою

Кандидата на пост Генерального секретаря ООН Радбез визначить у жовтні, а вже у листопаді Генасамблея може його затвердити. Такої думки дотримується претендент на пост глави ООН від Нової Зеландії Хелен Кларк, передає Інтерфакс-Україна.

«Очікується, що в останні два тижні липня Рада Безпеки проведе так зване попереднє голосування, щоби визначити короткий список кандидатів», ‒ сказала Кларк.

За її словами, в серпні жодних подій з цього питання не відбуватиметься, так само як і у вересні, коли почнеться 71-ша сесія Генасамблеї ООН.

«Очікується, що коли Росія стане головою РБ ООН в жовтні, Рада Безпеки розгляне це питання і вирішить, хто з кандидатів буде представлений на голосування в Генасамблеї», ‒ сказала Кларк, яка очолює Програми розвитку ООН.

Дата голосування щодо кандидатури нового генсека ООН в Генасамблеї залежить від того, коли Рада Безпеки остаточно визначитися з кандидатурою.

«Я думаю, все залежить від того, чи зможе Рада Безпеки зробити рекомендацію в жовтні. На даний момент очікується, що вона зробить таку рекомендацію», – сказала вона.

За негласними правилами обрання генсека ООН, новий глава Всесвітньої організації має бути обраний не пізніше ніж за місяць до закінчення терміну повноважень чинного генерального секретаря.

Повноваження Пан Ґі Муна, який є чинним генсеком ООН вже другий п’ятирічний термін, закінчуються 31 грудня 2016 року.

Більшість кандидатів на пост генсека ООН представляють східноєвропейську регіональну групу, від якої ще жодного разу не обиралися глави ООН.

За традицією, голосування щодо кандидатури генерального секретаря проводиться в Генасамблеї ООН більшістю в дві третини голосів без обговорення кандидата.