На банкноті в 200 рублів зображені символи окупованого Росією українського Севастополя

Російський центробанк випустив в обіг нові купюри – в 200 та 2000 рублів. Нові гроші схожі на фантики з гри «Монополія» – банкомати їх не сприймають, ультрафіолетові апарати вважають підробкою, а самі росіяни відмовляються їх брати. Про це пише російське видання Коммерсант.

Купюри номіналом 200 і 2000 рублів випущені в жовтні 2017 року, а в обіг вони потрапили в грудні минулого року. На банкноті в 200 рублів зображені символи окупованого Росією українського Севастополя. На іншій – Далекого Сходу. За даними видання, дизайн нових грошей підозріло схожий на євро.

На новій банкноті в 2000 рублів зображені символи Далекого Сходу

Оскільки російські громадяни і компанії не хочуть приймати нові купюри, Росспоживнагляд почав погрожувати штрафами.

«Будь-яка відмова продавця в прийомі нових банкнот Банку Росії, що володіють усіма встановленими ознаками платоспроможності, номіналом 200 і / або 2000 рублів в рахунок оплати тих чи інших товарів (послуг) має розглядатися як протиправне діяння, що утискає права споживачів і необґрунтовано перешкоджає укладенню договору купівлі-продажу», – йдеться в повідомленні Росспоживнагляду.

Відомство уточнює, що тим, хто не прийме нові банкноти, можуть загрожувати штрафи за «включення в договір умов, що утискають права споживача». Максимальний розмір штрафу для компаній – 50 тис. руб.

Крім того, з 18 по 25 січня Росспоживнагляд відкриває всеросійську гарячу лінію з прийому купюр нового зразка.

Видання також повідомляє, що нові купюри почали продавати – на Інтернет-майданчиках можна зустріти масу оголошень, де за 2500 рублів можна придбати новеньку купюру в 2000 рублів.