Законопроект передбачає створення замість штабу АТО Оперативного штабу з ширшими повноваженнями

Новий законопроект «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей», який  повинен змінити формат антитерористичної операції, передбачає створення Оперативного штабу з ширшими повноваженнями і визнання окремих районів Донбасу окупованими територіями. Однак, у законі прямо не вказується, яка саме країна є окупантом. Про це пише Дзеркало тижня.

За даними видання, документ складається з двох компонентів.

«Перший: у загальних рисах на законодавчому рівні визначається комплекс силових і дипломатичних кроків, які мають забезпечити звільнення окупованих територій. Другий: створюється правовий механізм використання збройних сил на Донбасі», – йдеться у статті.

Серед іншого новий законопроект передбачає визнання окремих районів Донбасу окупованими територіями.

«Для Києва це важливо, оскільки всю відповідальність за те, що там відбувається, буде покладено на країну-окупанта. Втім, за інформацією DT.UA, у законопроекті не вказується, хто саме є окупантом, хоча водночас Росію й названо агресором, але знову ж таки, якось туманно», – наголошує автор статті.

Також новий закон начебто передбачає створення замість штабу АТО Оперативного штабу з ширшими повноваженнями, якому будуть підпорядковані всі армійські та силові структури, військово-цивільні адміністрації.

«По-третє, законопроект передбачає, що очільник держави на час дії закону (…) може ухвалювати рішення про застосування Збройних сил та інших військових формувань, а також про запровадження воєнного стану», – пише автор.

Він вказує, що «у законопроекті є постійні відсилання до Мінського процесу, а формулювання такі, що дозволяють, наприклад, провести вибори на контрольованих українським урядом територіях Донецької та Луганської областей».

Передбачається, що в разі ухвалення закону змінять і назву воєнної операції на Сході України.

Законопроект щодо тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей представили минулого тижня для закритого обговорення експертами й політиками. За словами першого віце-спікера Ірини Геращенко, найближчим часом відбудеться засідання РНБО, під час якого цей документ розглянуть і ухвалять остаточне рішення.

За даними видання, ініціативу РНБО переформатувати операцію на Донбасі наступного тижня можуть переглянути у Вашингтоні, якщо Трамп жорстко запропонує президенту Порошенку іншу модель рішення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ