В організації переконані, що він покликаний захистити політиків, які незадоволені пильною увагою громадськості

Міжнародна організація Freedom House розкритикувала новий український закон, що вимагає від активістів-антикорупціонерів подавати електронні декларації. В організації переконані, що він покликаний захистити політиків, які незадоволені пильною увагою громадськості. Про це йдеться у заяві на сайті FH, передає Українська правда.

«Запровадження в Україні нав’язливих вимог щодо обов’язкової звітності антикорупційних активістів та неурядових організацій підриває їхню роботу, яка має вирішальне значення для відновлення довіри населення до влади», – йдеться в заяві.

«Нові вимоги захищають політиків, які незадоволені пильною увагою громадськості, і дає їм можливість обмежувати тих, хто займається антикорупційними розслідуваннями», – переконаний директор євразійських програм Freedom House Марк Берендт.

Також у заяві наголошується, що новий український закон про зміни в е-декларуванні порушує стандарти Ради Європи, які забороняють довільне і дискримінаційне втручання в незалежну діяльність громадянського суспільства.

Нагадаємо, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону «Про протидію корупції», згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані подавати електронні декларації.

Водночас президент підтримав необхідність створення робочої групи за участю представників громадських організацій, АП і депутатів Ради для узгодження змін до відповідного закону.

23 березня Рада дозволила не подавати електронні декларації військовослужбовцям контрактної форми служби і мобілізованим військовим. Цим же законом парламент зобов’язав членів громадських антикорупційних організацій і кандидатів в депутати і президенти подавати е-декларації.

З протестами щодо схваленого Києвом законодавства публічно виступили представники Великої Британії, США, Канади та офіційний Брюссель. Також проти деяких норм закону виступила організація Transparency International.

Одна з підстав для критики полягає в тому, що зміни суттєво ускладнюють роботу антикорупційних активістів, примушуючи інші організації відмовлятися від співпраці з ними.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ