Політолог переконаний, що справу Насірова спустять на гальмах

Експерт Центру політичних студій та аналітики «Ейдос» Гліб Канєвський у коментарі Слову і Ділу проаналізував суд і справу над колишнім очільником ДФС України Романом Насіровим.

Експерт зауважив, що Насіров є не останньою людиною в топ-політиці: очолюючи ДФС, він розумів і знав про бізнес усіх, хто на чому заробляє й куди виводить гроші. Це дає підставу припускати, що процес – не шоу, а, цілком імовірно, спланована операція Національного антикорупційного бюро України.

«Майбутня політична кар’єра Насірова дорівнює нулю. Ким би він тепер не вийшов, чи залишать його на лаві підсудних, чи звільнять, все одно шлях до політики буде закритий», – наголосив політолог.

За його словами, той факт, що справу розпочали лише зараз, хоча це могло відбутися рік тому, пов’язано в першу чергу з НАБУ та слідчими, які мали бути готовими, що в разі цього затримання доведеться протидіяти політичному тиску, а тиск, судячи з реакції нардепів від «БПП», вже почався.

«Насіров із його статками може забезпечити собі не лише політичний, але й юридичний захист. Слідчим НАБУ та САП потрібен був час, щоб у суді адвокати не мали змогу розвалити справу через неправильне оформлення якихось документів чи їх банальну відсутність, що в нас уже траплялося», – підкреслив фахівець.

Щодо справи проти Насірова, він констатував, що Солом’янський суд проявив пасивність.

«У справі Насірова буде системний саботаж на різних рівнях та гілках влади. Чи буде це кимось сплановано, чи під маркером «халатність», «бездіяльність», система в будь-якому разі захищатиме екс-главу ДФС. Як це відбувається, всі зрозуміли на прикладі справи «діамантових прокурорів», – зауважив Канєвський.

«Справу «діамантових прокурорів» гучно почали, потім затягнули, а потім система її «проковтнула». Нині ідуть якісь судові засідання, під час яких постійно виникають проблеми із суддями та з іншими учасниками процесу», – нагадав він.

«Система спустить справу на гальмах. Півроку-рік-два тягнутимуть, поки громадськість просто забуде про справу Насірова», – упевнений політолог.

На його думку, слід усвідомлювати, що справа Насірова – ланка у «справі Онищенка», тому досить логічним виглядає те, що зараз обрали саме очільника ДФС.

«Не виключено, що після Насірова буде взятий хтось навіть вищий за посадою. Можливо, навіть хтось із оточення Президента. Просто справа Онищенка для НАБУ, для Ситника безпосередньо зараз є маркером. Саме цією справою вони можуть виправдати своє існування, сколихнути корупцію на топ-рівні та зняти питання Заходу, куди партнери дають кошти й навіщо», – підсумував фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ