Головний редактор видання «Лівий берег» Соня Кошкіна

У день виборів до Верховної Ради іще до закриття дільниць у соцмережах опублікували результати екзит-полів. Про це пише НВ.

Зокрема, депутат ВРУ VIII скликання Мустафа Найєм у своєму Telegram-каналі завуальовано писав про те, як виборці п’ють алкогольні напої, у назвах яких вгадуються назви партій: «Зебровка», «Медведівка», «Шоколадний лікер».

Крім того, головний редактор видання «Лівий берег» Соня Кошкіна також у своєму Telegram-каналі протягом дня кілька разів цитувала дані Національного екзит-полу.

Ці дані передрукували низка ЗМІ, а Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), який є одним з організаторів Національного екзит-полу заявив, що Кошкіна порушила законодавство: «КМІС офіційно заявляє, що ці дані отримано нечесним шляхом! ЗМІ, які це передрукували, порушили закон про вибори в Україні!»

Як пояснила радниця з юридичних питань ГО «ОПОРА» Ольга Коцюруба, завчасне оприлюднення таких даних може вплинути на виборців і на хід голосування, це порушення «Закону України про вибори народних депутатів» (стаття 67, частина 4). Щоправда, за словами експерта, довести, що таке порушення дійсно відбулось вкрай важко.

Читайте: У «день тиші» КВУ масово фіксує порушення