Обама поскаржився, що президентство залишає мало часу для родини
Обама поскаржився, що президентство залишає мало часу для родини

Президент США Барак Обама заявив, що втретє не брав би участь у виборах, навіть якби міг. Про це пише Associated Press.

Обама поскаржився, що президентство залишає мало часу для родини, а Білий дім, за його словами, повинен постійно оновлюватись новою енергією і новими ідеями.

Він також сказав, що не прагне третього терміну, оскільки впевнений, що справи в США набагато краще, ніж до його приходу в Білий дім.

Обама почувається щасливим, що після закінчення його президентства він зможе вирватись із того, що він називає «булькою» – жорсткого контролю безпеки під час пересувань поза межами Білого дому. Це він вважає найважчою частиною президентства.

На даний момент фаворитом у боротьбі за висунення кандидатом ув президенти на виборах 2016 року від Демократичної партії є екс-держсекретар США Гілларі Клінтон. За нею в рейтингу йде сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс, який не є членом партії і сам називає себе соціалістом. Решта кандидатів мають помітно меншу популярність.

Питання про те, хто стане кандидатами Демократичної і Республіканської партій на пост президента США, буде вирішено за підсумками попередніх виборів, які пройдуть в різних штатах у першій половині року. За традицією офіційне висунення кандидатів відбудеться на національних партійних з’їздах. Демократи зберуться для цього 25-28 липня у Філадельфії (штат Пенсильванія), а республіканці – на тиждень раніше в Клівленді (штат Огайо).

Відповідно до Конституції США, вибори глави держави проводяться «високосного року в листопаді в перший вівторок після першого понеділка». 2016-го цей день припадає на 8 листопада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ