Коломойський та Боголюбов самі просили уряд націоналізувати фінустанову

Колишній топ-менеджмент «ПриватБанку» обіцяв до 1 липня 2017 року забезпечити реструктуризацію кредитів, наданих фінустановою певним юридичним особам. Однак цю умову так і не виконали. Про це йдеться у документах, на яких стоять підписи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, які визначили майбутнє «ПриватБанку» і зробили можливою його націоналізацію. Про це пише Економічна правда.

У документі не вказується, реструктуризацію кредитів яких саме компаній необхідно було провести. При цьому передбачена можливість пролонгації терміну цього процесу до 2018 року. Проте, необхідною умовою для такої пролонгації повинна була стати реструктуризація 75% сукупної основної суми відповідних кредитів до 1 липня 2017 року. Однак, щодо реструктуризації сторони досі не домовились і, схоже, не збираються, зазначає видання.

У листі Коломойського та Боголюбова від 16 грудня 2016 року на адресу голови НБУ Валерії Гонтарєвої та голови уряду Володимира Гройсмана також йдеться й про інші умови.

По-перше, забезпечити повний та безперешкодний доступ до приміщень та операційних систем банку державним органам, включаючи Фонд гарантуваня вкладів, Мінфін, Кабмін та їх уповноважених представників. Та не перешкоджати їхній діяльності в майбутньому.

По-друге, не здійснювати тиск на органи державної влади  та їхніх уповноважених представників, а також новопризначених керівнків банку при виконанні ними своїх обов’язків.

Як свідчить цей документ, Коломойський та Боголюбов самі просили здійснити придбання державою акцій банку й ухвалити позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації. Це було зроблено з метою уникнення банкрутства фінустанови.

У розпорядженні «Економічної правди» також є листи акціонерів на адресу Національного банку, де також була прописана низка зобов’язань, під якими екс-власники «ПриватБанку» підписалися.

По-перше, вони погодилися конвертувати усі зобов’язання пов’язаних з акціонерами компаній в капітал банку. Саме так вчинили з юридичними особами, які пов’язані в тому числі із сім’єю Григорія та Ігоря Суркісів.

По-друге, акціонери обіцяли голові НБУ, як і очільникові уряду, реструктуризувати на ринкових умовах кредитний портфель «порожніх» компаній через проведення існуючих кредитів на операційні компанії, які мають реальні джерела походження доходів. З визначенням чітких термінів погашення.

По-третє, оформити застави за згаданими кредитами за ринковою вартістю.

По-четверте, погоджувати з органами влади комунікації з громадськістю.

По-п’яте, не ухвалювати будь-яких рішень та не здійснювати заходи, які не відповідають вимогам законодавства або нормам банківської практики, або які можуть мати негативний вплив на капітал банку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, днями директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук заявив, що колишній топ-менеджмент «ПриватБанку» щедро роздавав кредити компаніям з грецькими номінальними власниками. Причому майже усі кредити надавали на неринкових умовах: низька відсоткова ставка, погашення усієї суми кредиту наприкінці дії кредитного договору.

За словами Ваврищука, після діагностичного обстеження «ПриватБанку» новою командою НБУ у 2015 році і тривалих переговорів тодішній топ-менеджмент банку визнав, що реальними позичальниками були інші компанії, а «порожні» компанії були лише посередниками.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ