Наразі підготовлені повідомлення про підозру керівництву і чотирьом суддям ОАСК

26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками до Окружного адміністративного суду Києва. Слідчі дії проводили в рамках розслідування справи про втручання ОАСК в діяльність Кваліфікаційної комісії суддів та ухвалення завідомо неправосудних рішень, передає Українська правда.

За версією слідства, глава Окружного адмінсуду готовий Павло Вовк хотів уникнути кваліфікаційного оцінювання і для цього «почав створювати штучні перешкоди в діяльності окремих членів ВККС». Для цього Вовк нібито організував подачу позовів до свого суду. Предметом позовів було визнання відсутності у членів комісії повноважень. Також Вовк нібито планував перезавантаження комісії, виведення непідконтрольних і введення лояльних членів. У план Вовка були залучені окремі судді ОАСК і Державне бюро розслідувань, яке нібито мало тиснути на ВККС. Правоохоронці вважають, що крім Вищої кваліфікаційної комісії вплив також здійснювався на Конституцйний суд, міністерства, інші суди.

Під час брифінгу правоохоронці продемонстрували записи розмов нібито Павла Вовка з суддями, адвокатами та іншими фігурантами схеми.

На даний момент підготовлені повідомлення про підозру керівництву і чотирьом суддям ОАСК – їх направлять керівництву Генпрокуратури. Повноваження підписати ці підозри є у Генерального прокурора і його заступника.