На четвертому році війни обсяг торгівлі між Україною і РФ лише зріс

У І півріччі 2017 року товарообіг між Україною та РФ зріс, незважаючи на санкції. Про це у статті для DT.UA пише аналітик Максим Пархоменко, посилаючись на дані Держстату.

Як зауважує експерт, географічна структура українського експорту з минулого року не зазнала особливих змін. Станом на сьогодні максимальний обсяг припадає на Росію. За нею ідуть Італія, Польща, Туреччина, Індія та Єгипет.

«Саме у ці регіони ми продали найбільше товарів за поточні шість місяців. Досягти таких значень змогли за рахунок зростання обсягів експорту в середньому на 25% у ці регіони», – підкреслює аналітик.

Водночас обсяг імпорту зріс на 29%.

«Незважаючи на санкції, обсяг торгівлі з Росією за поточний період тільки виріс. Україна купила в рази більше товарів порівняно з минулим роком. Основний обсяг імпорту (42%) припадає на нафту і продукти її перегонки», – йдеться у статті.

«За аналізований період ця стаття експорту збільшилася на 80%! Реалізувати товарів в Росії ми змогли на 25% більше. Це стосується продуктів неорганічної хімії, чорних металів, котлів і машин».

За його словами, обсяг імпорту з Росії залежить не від бажання України купувати, а від неможливості диверсифікувати поставки нафтопродуктів з інших регіонів.

Читайте: Україна увійшла до десятки лідерів із торгівлі зброєю

БЕЗ КОМЕНТАРІВ