До спостерігачів місії звернулись жителі, які залишились на території окупованої Луганщини

На територіях Донбасу, що підконтрольні незаконним збройним формуванням «ЛНР» і «ДНР» ще 11 січня зник мобільний зв’язок Vodafone. У звіті від 13 січня спостерігачі ОБСЄ зафікусували звернення з цього приводу від жителів, які залишились на території окупованої Луганщини.

«Команда СММ зауважила, що в непідконтрольних урядові районах було припинено надання деяких послуг мобільного зв’язку», – повідомили в організації.

«У підконтрольному «ЛНР» смт Талове (39 км на південний схід від Луганська) власниця крамниці висловила спостерігачам занепокоєння щодо такого припинення надання послуг, заявивши, що жителям селища необхідно викликати таксі або швидку допомогу для перевезення хворих до медичних закладів», – йдеться у звіті.

Нагадаємо, 11 січня на окупованих бойовиками територіях повністю зник мобільний зв’язок Vodafone. За інформацією сайтів бойовиків, відбулася повна зупинка обслуговування абонентів Vodafone Ukraine після 13:00.

Журналіст Денис Казанський вважає, що бойовики «ЛДНР» навмисно заблокували зв’язок останнього українського оператора мобільного зв’язку Vodafone на окупованій території, щоби заробляти на власному зв’язку і відрізати Донбас від України.

«Ватажки «ДНР», зрозуміло, звинувачують у всьому українську сторону і українського оператора, але ініціатива з вигнання МТС з Донецька належить саме їм – це в своєму пості підтвердив і польовий командир Ходаковський», – написав у Фейсуці Казанський.

Також він уточнив, що оператор бойовиків «Фенікс» не витримує навантаження і працює з великими перебоями, а стартових пакетів не вистачає.

«Із зовнішнім світом тепер можна зв’язатися тільки через Інтернет. До речі, купити «Фенікс» можна тільки за паспортом. Тож, кільце тотального контролю навколо жителів ОРДЛО продовжує звужуватися. Ну нічого, зате республіка народна», – додав журналіст.

На территории, подконтрольной ДНР, боевики наконец-то все же отключили МТС. К этому шло давно, слухи, что скоро…

Gepostet von Денис Казанский am Samstag, 13. Januar 2018

У прес-службі Vodafone Україна повідомили, що не зможуть відновити зв’язок на території «ЛНР» в разі, якщо кабель обірваний на непідконтрольній Києву території. У оператора мобільного зв’язку також додали, що зараз більше третини їхнього обладнання на окупованому Донбасі перебуває в неробочому стані.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, компанія Vodafone Ukraine вирішила примусово перевести всіх жителів непідконтрольних територій на тариф  з щоденною оплатою незалежно від здійснення дзвінків вартістю три гривні на день. І цей пакет мав бути єдиним доступним в ОРДЛО.