Ламберто Дзаннієр засудив визнання Росією «документів» ОРДЛО

Рішення президента РФ Владіміра Путіна про визнання документів, що видаються бойовиками на окупованих територіях, перешкоджатиме зміцненню перемир’я на Донбасі. Про це заявив Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзаннієр, передає Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що рішення Путіна є кроком назад від і так дуже далекої мети зупинити війну на Донбасі. Також, на його думку, визнання таких «документів», фактично означає визнання тих, хто їх видає.

Нагадаємо, президент РФ підписав указ «Про визнання в Російській Федерації документів та реєстраційних знаків транспортних засобів, виданих громадянам України та особам без громадянства, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України».

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко вважає, що підписання Путіним указу про визнання в РФ документів, виданих громадянам України на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, має на меті створення фундаменту для замороженого конфлікту на Донбасі та дестабілізації ситуації в Україні.

Президент України Петро Порошенко, у свою чергу, заявив, що підписання президентом РФ даного указу є доказом російської окупації частини української території.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ