Заступник голови СММ у черговий раз закликав сторони конфлікту на Донбасі до розмінування територій

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ змінила правила патрулювання на території окупованого Донбасу. Відтепер всі патрулі їздитимуть лише дорогами з твердим покриттям. Про це сказав перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуґ, передає 112 Україна

«Патрулювання на даному етапі проводиться тільки на дорогах з бетонним, твердим покриттям. Розглядаються також додаткові заходи і вони будуть зроблені, якщо того вимагатимуть», – заявив він.

За словами Хуґа, обмеження в роботі місії будуть діяти, доки сторони не розпочнуть «певні дії». Також він у черговий раз закликав сторони конфлікту на Донбасі до розмінування територій і дотримання мінських угод.

Нагадаємо, 23 квітня автомобіль місії ОБСЄ підірвався на міні в районі села Пришиб в окупованій частині Луганської області. Внаслідок вибуху загинув спостерігач – громадянин США, двоє співробітників місії – громадяни Чехії та Німеччини – отримали поранення.

Бойовики терористичної організації «ЛНР» одразу ж після інциденту звинуватили Збройні сили України в обстрілі патруля, однак незабаром визнали, що автомобіль підірвався на протитанковій міні. У СЦКК наголосили, що в момент інциденту режим припинення вогню дотримувався як українськими військовослужбовцями, так і бойовиками російсько-терористичних формувань.

Наразі секретаріат ОБСЄ проводить власне розслідування. Також буде проведена зовнішня експертиза.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ