Аналітик розповів про невдачі ЗВТ України з Євросоюзом

Аналітик «Альпарі» Максим Пархоменко прокоментував результати отримання Україною права продавати свою продукцію в ЄС без мит, що відбулося два роки тому – передає Finance.ua.

Угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) дозволила українцям активніше завойовувати європейський ринок, а європейським підприємцям – український. Щоправда, як підкреслив Пархоменко, очікування щодо зниження цін на імпортні продукти не були виправдані, а квоти стали бар’єром для українських виробників.

«Відповідно до інформації Єврокомісії і з огляду на заяви заступника міністра економічного розвитку Наталії Микольської, експорт продукції в ЄС за останній рік виріс на 5%, у цілому займаючи 37% в частці експорту всіх товарів України. Найбільше ми експортували продукцію АПК, а саме мед, овес, цукор, солод і пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, м’ясо птиці, пшеницю, кукурудзяну і ячмінну крупу/борошно, зерно, повністю вичерпавши квоти по цих товарах. У цілому наші виробники нарощують експорт продуктів в країни ЄС, хоч і не значними темпами», – наголосив аналітик.

Він нагадав, що у цілому Угодою про зону вільної торгівлі з ЄС Україні було надано тарифні квоти на 36 видів продукції які ми можемо продавати без будь-яких мит. Але в разі вичерпання квоти, до виробника вводиться стандартне мито. Таким чином, уже за перші півроку з 36 запропонованих квот українці повністю вичерпали половину. Виходячи з цього, українські виробники не можуть повністю реалізувати свій експортний потенціал на ринку ЄС.

«Крім того, що нам надані недостатні квоти, додатково труднощі при експорті продукції в ЄС створює сертифікація товарів. На теперішньому етапі деякі українські виробники зуміли домогтися дозволів на продаж своєї продукції в Європу», − стверджує експерт.

За його словами, причиною цього, є низька якість наших товарів або її невідповідність європейським регламентам.

«Виходячи з цього, ми можемо побачити, що більшу частину структури експорту займає сировинна спрямованість наших товарів, а саме продукції АПК (зерно, овес, пшениця)», − зауважив експерт, додавши, що не виправдалося і припущення про те, що на українському ринку буде засилля дешевих імпортних товарів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ