Дегтяренко переконаний: поки сенсу починати розробку немає

Україна може створити ракету-носій із механізмом багаторазового використання за 3-5 років, і такі напрацювання вже є. Про це заявив очільник Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко в інтерв’ю  LB.ua.

«Ілон Маск поставив три ступені в свою ракету для більшої вантажопідйомності. Такі проекти у нас теж є. В Україні виготовляли бічні прискорювачі ракети «Енергія-Буран». Це і були перші ступені ракети-носія «Зеніт». На кожному з блоків будуть дві великі «валізи» – це парашутна система збереженого приземлення. Ми закладали відразу можливість багаторазового використання цих бічних прискорювачів. На перших пусках це були лише оболонки систем, однак якби цей проект продовжився, багаторазове використання було б реалізоване. Зараз готового технічного рішення у нас немає, але створити його можна за 3-5 років», – запевнив Дегтяренко.

За його словами, поки сенсу починати розробку немає, але коли вантажопотік на орбіту зростатиме, Україна зможе до цього пристосуватися.

«Ви завжди дивитеся на те, що роблять американці й питаєте, чому ми цього не робимо. Із 2016 США витратили на ракетно-космічні дослідження близько 36 мільярдів доларів із 62 світових, на такі ж дослідження 2016 року Україна витратила 25 мільйонів гривень. В півтори тисячі разів менше», – підкреслив глава Держкосмосу.

Читайте: Японія запустила в космос найменшу в світі ракету (відео)