Праворуч на фото – екс-«беркутівець» Руслан Цикалюк

Командиром київського полку поліції особливого призначення виявився Руслан Цикалюк, який раніше служив у «Беркуті» та брав участь у розгоні учасників Євромайдану. Про це свідчить розслідування Громадського.

Новий полк особливого призначення створили на базі «Беркуту», у якому Цикалюк служив до його ліквідації.

Так, ЗМІ проаналізувало відео та фото розгону протестувальників у ніч на 30 листопада 2013 року. На них чоловік, схожий на чинного командира полку поліції особливого призначення Руслана Цикалюка, разом із іншими спецпризначенцями бере участь у розгоні активістів.

Сам екс-«беркутівець» заперечує факт свого перебування на місці розгону. Однак результати портретної експертизи свідчать про те, що на світлинах дійсно є Руслан Цикалюк.

«Щонайменше два правоохоронці, які відмовилися називати свої імена, повідомили «Громадському», що Цикалюк був у ніч розгону на Майдані, або впізнали його на відео», – підкреслили журналісти.

Інцидент попросили прокоментувати очільника Головного управління Нацполіції в Києві Андрія Крищенка, однак він заявив, що «це запитання до слідства, а не до поліції»: «Його не притягнуто до кримінальної відповідальності, він не відсторонений від служби».

У прокуратурі повідомили, що Цикалюка допитали як свідка у низці кримінальних проваджень щодо злочинів проти Майдану, але інших деталей відомство не надало.

Окрім того, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков  також відмовився коментувати ситуацію щодо екс-«беркутівця».

Читайте: Скандальний танцюрист Полунін обіцяє помститися за «Беркут»