За скандальне рішення навесні 2017 року проголосувала вся фракція Труханова плюс «Опоблок»

Минулого року депутати Одеської міської ради проголосували за повернення радянських назв вулицям міста. Прокуратура Одеської області досі не повідомила про підозру жодному з них, пише Слідство.Інфо з посиланням на відповідь прокуратури Одещини.

Як відомо,  в активну фазу декомунізація в Україні (позбавлення від наслідків комуністичної ідеології) увійшла в період Революції Гідності, а у травні 2015 року цей процес вдалося узаконити.

26 квітня 2017 року депутати Одеської міської ради на чолі з мером міста Геннадієм Трухановим проголосували за повернення низці одеських вулиць радянських назв, скасувавши попереднє рішення обласної влади про перейменування цих вулиць. Рішення одеських депутатів, ухвалене всупереч закону про декомунізацію, викликало значний суспільний резонанс.

Майже одразу після скандального повернення радянських назв одеським вулицям Служба Безпеки України заявила про порушення кримінального провадження за ст. 436-1 Кримінального Кодексу України (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів).

За цією статтею передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 10 років.

«Втім, через 10 місяців вказане кримінальне провадження досі перебуває у прокуратурі й по ньому досі триває досудове розслідування. А жодної підозри по цій справі так нікому і не оголошено. Попри те, що результати голосування Одеської міської ради є відкритими. На питання Слідства.Інфо, коли справу планують передавати до суду, прокуратура Одеської області не відповіла», – йдеться у повідомленні.

«Це при тому, що список депутатів, які проголосували за це рішення висить на сайті мерії – вся фракція Труханова на чолі з ним, плюс Опоблок.  Тому, не дивуйтесь, коли в разі чого, вся ця шобла дістане з внутрішніх кишень російські прапори та георгіївські стрічки. Бо нинішня влада їм шле чудовий сигнал: витирати ноги об Україну можна. Головне – не критикуйте президента і вчасно віддавайте частку з вкраденого», – додав у Фейсбуці журналіст Дмитро Гнап.

Пам'ятаєте, як минулої весни депутати Одеської міської ради повернули деяким вулицям Одеси радянські назви?Обурення…

Gepostet von Dmytro Gnap am Montag, 19. Februar 2018