Ученим нарешті вдалося розгадати секрет статуй на острові Пасхи

Учені з Каліфорнійського університету підрахували, що завдяки батату – солодкій картоплі – населення острова було набагато більшим, ніж нині, що дало можливість збудувати велику кількість легендарних статуй, які там є. Про це пише Science Alert.

Нагадаємо, коли голландські моряки прибули на острів Пасхи 1722 року, вони виявили майже 900 монолітних статуй. На острові в цей час проживало не більше трьох тисяч осіб, тому досі залишалося загадкою: як такий невеликий народ зміг побудувати стільки статуй.

Каліфорнійські дослідники у рамках експерименту взяли зразки ґрунту з усього острова Пасхи. Виявилося, що приблизно п’яту частину острова можна було використовувати для вирощування солодкої картоплі (батату).

На думку науковців, населення острова на піку свого розвитку було достатнім для того, щоб зробити і встановити гігантські кам’яні скульптури.

«Попри майже повну ізоляцію, жителі острова Пасхи створили складну соціальну структуру і ці дивовижні витвори мистецтва, перш ніж відбулася різка зміна числа жителів. Виявляється, острів міг би прогодувати 17500 чоловік», – підкреслив антрополог Седрік Пулстон з Каліфорнійського університету в Девісі.

Однак поки залишається загадкою, чому населення острова скоротилося настільки сильно. Серед причин називають вирубку лісів, виснаження ґрунту, а також міжусобні війни.

«Острів Пасхи – це вражаючий природний експеримент, присвячений здатності людини адаптуватися до нових умов. Він почався, коли люди з однієї культурної групи швидко розселилися по островах Тихого океану», – резюмував Пулстон.

Читайте: Археологи розкрили секрет зникнення цивілізації на острові Пасхи