Ступка
Богдан Ступка

У Запоріжжі замість вулиці Третьої п’ятирічки може з’явитись вулиця імені Богдана Ступки. З відповідною пропозицією виступила експертна група з питань декомунізації при міськраді, передає Радіо 24.

Члени експертної групи, створеної за ініціативи міського голови Запоріжжя, розглянувши пропозиції громадськості, науковців, істориків, краєзнавців, жителів окремих вулиць, запропонували меру міста для подальшого ухвалення пропозиції 121 нової назви для об’єктів топоніміки, відповідно до ухваленого ВРУ 9 квітня 2015 року закону про декомунізацію.

Богдан Ступка – видатний український актор кіно і театру. Народився на Львівщині в селищі Кулікове. У кіно дебютував роллю у фільмі Юрія Іллєнко «Білий птах з чорною відзнакою» (1970).

У списку ролей Богдана Ступки – багато історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький «Чорна рада» (2000), Іван Мазепа «Молитва за гетьмана Мазепу» (2002), Богдан Хмельницький «Вогнем і мечем» (1999), а також Чингісхан «Таємниця Чингісхана» (2002) та багато інших.

Богдан Ступка обіймав посаду міністра культури і мистецтв України в 1999-2001 роках, був художнім керівником Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка.

Читайте: «Комуністичні» вулиці Києва нарешті перейменують

БЕЗ КОМЕНТАРІВ