Наразі Помазанов заробляє 34 тис. грн з усіма надбавками і відрахуваннями

Зарплати народних депутатів в Україні необхідно підвищити до рівня суддів – до 10 тис. євро. Про це заявив в ефірі ObozTV депутат Верховної Ради від фракції «Народний фронт» Андрій Помазанов.

На його думку, саме такі зарплати дозволять залучити в парламент професійних законотворців.

«Я нагадаю, що коли ми пішли в депутати, у мене зарплата була 4 тисячі гривень «з копійками». На попередній роботі, начальником головного управління юстиції в Києві, у мене було близько 10 тисяч. Пішов на виборну посаду, і люди не хотіли, щоби ми отримували більшу зарплату. Мені пощастило, що я мав заощадження, які заробив ще адвокатської роботою», – розповів Помазанов.

Депутат висловив упевненість, що «не може бути зарплата людини, від якої залежить доля держави, внутрішній і зовнішній вектор, економічний і політичний, на рівні 4 тис. грн».

При цьому народний обранець зізнався, що з 2014 року його зарплата відчутно зросла, і зараз становить 34 тис. грн з усіма надбавками і відрахуваннями.

«Мені вистачає, але зарплата судді, яку ми встановили позаминулого року новим законодавством, становить близько 10 тис. євро. Були бурхливі суперечки щодо того, призначати їм таку зарплату чи ні. Я особисто був прихильником того, щоб збільшити суддям зарплату. Я сподівався, що прийдуть люди з адвокатури, з наукових установ і будуть відправляти правосуддя, а не кривосуддя, як це часто відбувається. Повертаючись до депутатів, можна було б наблизити цю зарплату до зарплати суддів», – зазначив він.

При цьому Помазанов вважає за потрібне прибрати депутатську недоторканність, щоб у депутати йшли не олігархи, а «люди, які є професіоналами, які будуть писати закони, працювати в комітетах, намагатися донести думки до кожного громадянина і почути, що саме не так у нашій роботі». На його думку, сьогодні «відсотків 70 парламенту займаються зовсім не тим, чим треба».