Обшуки тривають в одеському та київському офісах

Служба безпеки України проводить обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії «Яндекс» у Києві та Одесі. Про це написала на сторінці у Фейсбуці прес-секретар СБУ Олена Гітлянська. 

«СБУ дійсно проводить обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії “Яндекс” у Києві та Одесі. Слідчі дії відбуваються у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада», – зазначає вона.

У прес-службі «Яндекса» підтвердили, що в одеських та київських офісах компанії перебувають співробітники Служби безпеки України.

«У наших офісах в Києві та Одесі зараз знаходяться представники Служби безпеки України. Інформації про причини сьогоднішніх дій СБУ у нас поки що немає. До наших офісів вже виїхали адвокати. В рамках правових процедур ми готові надати органам необхідну інформацію», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Раді нацбезпеки та оборони України назвали головну загрозу, що виходить від сервісів «Яндекс. Пробки», «Навігатор» тощо. Там вважають, що Росія може використовувати ці ресурси для планування наступів на території України.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. Зокрема, під санкції потрапили «Яндекс», «Мейл.РУ ГРУП», «Вконтакте» та «Одноклассники».  Крім того, санкції торкнуться й низки російських ЗМІ. Зокрема, йдеться про ТВ Центр, РБК, ВГТРК, НТВ, канал «Звєзда», ТНТ, КТ Москва, «Россия Сегодня», РЕН ТВ.

Незабаром після цього «Яндекс.Директ» відключив прийом платежів в Україні в зв’язку з тим, що рахунки ТОВ «Яндекс.Україна» заблокували банки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ