Чаус на посаді судді займався багатьма резонансними справами

Генеральна прокуратура України отримала офіційне повідомлення від Молдови про затримання судді-хабарника Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-секретаря Генпрокурора України Ларису Сарган.

«Ми отримали офіційне підтвердження від молдовської сторони про затримання Миколи Чауса», – сказала вона та зауважила, що МЗС України зверталося до МЗС Молдови з проханням надати офіційне повідомлення про затримання судді.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 1 березня прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган заявила, що Чауса затримали співробітники прокуратури Молдови за запитом Генпрокуратури України, ініційованим НАБУ.

Нагадаємо, суддю Миколу Чауса 9 серпня піймали на хабарі. При цьому правоохоронці виявили банку з грошима. 11 серпня йому повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет.

Лише 6 вересня Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт судді-хабарника. Однак того ж дня стало відомо, що той утік.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що Микола Чаус перебуває в окупованому Криму.

За інформацією ЗМІ, він начебто заховав гроші на місці своєї майбутньої дачі. Мати зниклого судді стверджує, що він не винен і ніколи не мав багато грошей, жив в отриманій від держави квартирі, а вона щомісяця віддавала йому половину своєї пенсії.

З 16 серпня 2016 року суддю Чауса оголосили у національний, а з 11 листопада – у міжнародний розшук.

25 січня детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціальної антикорупційної прокуратури подали клопотання до суду про спеціальне досудове розслідування щодо судді.

При цьому 18 січня Солом’янський районний суд Києва заочно застосував до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і, як альтернативу, визначив заставу у сумі 3,7 млн грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ