Санкції Євросоюзу щодо 12 колишніх українських високопосадовців та їхнього найближчого оточення були продовжені у березні 2019 року і залишаються чинними

Суд Європейського Союзу скасував санкції щодо екс-президента-втікача Віктора Януковича та шести осіб з його оточення. Про це пише Європейська правда з посиланням на прес-службу суду.

Зокрема, рішення ухвалені за позовами Віктора Януковича, його сина Олександра Януковича, Олександра  Клименка, Сергія Арбузова, Віктора Пшонки, Артема Пшонки, Андрія Клюєва і стосуються санкцій, продовження яких здійснювалось Радою ЄС упродовж 2016-2018 років.

Вперше сім вказаних осіб були внесені до санкційного списку у 2014 році на підставі кримінального провадження в Україні щодо розслідування злочинів у зв’язку з розкраданням українських державних коштів та їхнім незаконним переміщенням за межі України. Рішення про заморожування коштів проти цих осіб неодноразово продовжувалися на один рік.

Вони звернулися до Суду ЄС з оскарженням рішень про продовження заморожування їхніх коштів у 2016 та 2017 роках щодо Віктора Януковича та одного з його синів, та у 2018 році щодо решти осіб на підставі того, що Рада ЄС не виконала критерії внесення осіб в такі списки.

«Сьогоднішнім рішенням Суд підтримує дії українців, скасовуючи обмежувальні заходи, вжиті проти них за ці періоди», – йдеться у рішенні.

На думку Суду, жодна інформація, що міститься в листах української влади, на підставі яких Рада ЄС ухвалювала своє рішення про застосування обмежувальних заходів, не дозволяє вважати, що Рада у мала у своєму розпорядженні достатню інформацію для перевірки того, що права зазначених осіб були дотримані.

Крім того, Рада була зобов’язана проводити таку перевірку незалежно від будь-яких доказів, представлених українцями, зацікавленими в заморожуванні засобів.

Санкції Євросоюзу щодо 12 колишніх українських високопосадовців та їхнього найближчого оточення були продовжені у березні 2019 року і залишаються чинними.

Прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган повідомила у Facebook, що рішення Суду ЄС жодним чином не вплинуть на хід розслідувань, які здійснюються правоохоронними органами України.

Інформація на упередження зради в ЗМІ***Найближчим часом Судом Європейського Союзу можуть бути винесені рішення за…

Gepostet von Лариса Сарган am Donnerstag, 11. Juli 2019