Петер Сіярто назвав «ганебним» рішення Петра Порошенка підписати закон про освіту

Після підписання Президентом України закону «Про освіту» уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення з нашою державою. Про це заявив 26 вересня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає Європейська правда.

«Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України», – підкреслив глава угорського МЗС.

Рішення Порошенка він назвав «ганебним». Мовляв, український президент декларував прагнення країни бути ближчою до Європи, але рішення про підписання закону є «далеким від Європи, адже був зроблений величезний крок у зворотному напрямку».

У повідомленні МЗС наголошується, що Україна «може забути про інтеграцію до Європи», а також наводиться пояснення у вигляді прямої цитати Петера Сіярто: «Угорщина буде блокувати будь-які ініціативи, вигідні Україні, у міжнародних організаціях, особливо в ЄС».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, ввечері 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», що його ухвалила Верховна Рада 5 вересня 2017 року.

Закон передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року та зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи кількох дисциплін.

Водночас офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону. Зокрема, глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали листа на адресу глави зовнішньополітичного відомства України Павла Клімкіна, в якому висловили своє невдоволення через реформу освіти в Україні.

19 вересня угорський парламент схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. Наголошується, що український документ грубо порушує права угорців на Закарпатті.

20 вересня румунський парламент ухвалив декларацію, в якій висловив надію на дотримання європейських стандартів у захисті прав нацменшин, які проживають в Україні, після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту».

Раніше угорська влада звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.  У зверненні наголошується, що ухвалений українським парламентом закон утискуватиме права угорської меншини в країні.

Також Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ