21 березня цього року королеві виповниться 91 рік

Британська педантичність: офіційний Лондон готує план дій на випадок смерті 90-річної королеви Великої Британії Єлизавети II. Він передбачає, серед іншого, чіткий порядок дій уряду та ЗМІ в цьому випадку, пише The Guardian.

Першим про смерть королеви має дізнатися прем’єр-міністр. Цю новину сповістить особистий секретар Єлизавети ІІ словами «Лондонський міст завалився». Про смерть її попередника Ґеорґа VI повідомляли фразою «Кут Гайд-парка».

Далі сумні новини повідомлять лідерам 15 країн, що підкоряються британській монархії, та країнам Британської Співдружності.

І лише після цього про смерть повідомлять ЗМІ. Причому це станеться одночасно для всіх мас-медіа, хоча раніше перевагу мала ВВС. У цьому разі компанія активує систему сповіщення надзвичайних новин, що її створили у часи Холодної війни на випадок атаки на об’єкти інфраструктури країни.

До слова, про смерть  Ґеорґа VI  ЗМІ стало відомо лише за 4 години, а про загибель принцеси Діани світ дізнався впродовж 15 хвилин.

Усі ЗМІ підготували багато матеріалів та фільмів, присвячених королеві. Повідомляється, що у заступника головного редактора The Guardian на стіні висить підготовлений список історій та статей, а The Times мають матеріали, які публікуватимуть упродовж  11 днів після смерті Єлизавети.

Як відомо, 21 березня цього року королеві виповниться 91 рік. Вона найдовше за всю історію Великої Британії перебуває на престолі – з 1952-го.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ