Українцям доведеться платити борги, що з’являються буквально з повітря

«Київенерго» Ахметова разом з «Нафтогазом» накрутили для киян самих тільки штрафів на 1,2 мільярда гривень. Та попри підвищення цін, українці акуратно платять за теплопостачання. Звідки ж тоді беруться космічні суми боргів і кому доведеться платити – про це розмірковує політичний оглядач і журналіст Ян Борецький у статті для видання InfA.

«В Україні борги усіляких «херсонтеплоцентралей» «Нафтогазу» влаштовані так, що їх можна організувати завжди і буквально з повітря: «Першу частину боргів за теплопостачання складають борги населення. Друга частина – це борги місцевих ТЕЦ перед «Нафтогазом», що утворюються із тієї самої різниці в тарифах, між ринковою вартістю газу «Дюссельдорф+» та ціною, яку оплачує населення за пільговим тарифом», – зазначив оглядач.

Цю різницю в тарифах, додає він, держава іноді не встигає покрити. Буквально на день-два в держскарбниці затрималися чи ще який казус – і ось уже є підстава для «Нафтогазу» нараховувати пені і штрафи, створюючи борги буквально з повітря.

«Ось тут найцікавіше: держава затримала покриття різниці в тарифах з технічних причин, «Нафтогаз» не отримав вчасно (!) якісь там кошти. Через це газовий монополіст накладає штраф і рахує щодня пені. А у ТЕЦ немає за що оплатити цей штраф. Грошей не може бути для оплати штрафу за визначенням, апріорі, бо держава покриває тільки різницю в тарифах, а борги не оплачує, попри те що іноді сама цю різницю в тарифах із запізненням покриває», – підкреслив Борецький.

За його словами, усі знають, що борг взявся з повітря, однак будь-який суд доведе, що цей борг – законний. Отож, його оплачуватиме громада Києва чи якогось іншого міста, якому «Нафтогаз» разом із теплопостачальниками «надули» ті борги.

«Ось таку чудову шахрайську схему, за якої споживач газу і тепла завжди буде в боргах, у нас уже створено. В один прекрасний день держава оголосить, що їй несила покривати ці борги, що у нас же ОСББ вже створили, а там, як відомо, усю відповідальність за фінансовий стан багатоквартирних будинків несуть самі власники будинків. Це ж тепер все по-європейському, чи не так? Тому доведеться «надуті» борги розкидати по будинках, на кожного споживача», – резюмував журналіст.

Повну версію статті читайте тут: Закріпачення українців у житлово-комунальне рабство почалося – Ян Борецький