Оксана Забужко, письменниця

Дещо про емпатію. Подивилась те страшне сирійське відео. Перший відруховий імпульс – поширити, перша твереза думка – стоп.

Понад 17 млн. переглядів за півдоби – це теж чіпляє уяву. Тобто: за півдоби понад 17 млн. люду, сидячи в безпеці за компами, споглядали за тим, як на екрані вмирають у корчах задухи облиті хлором (?) діти й дорослі. (Крупним планом – обличчя хлопчика із застиглим жахом смерті в очах, хто не бачив зблизька агонізуючих од набряку легень – велкам). Понад 17 млн. зойкнули, обурились, запили кавою – і що? А нічого – перейшли до порядку денного.

По факту, отже, виходить – усі ми подивилися снаф-фільм. (Привіт од Суркова!)

І неможливо позбутись огидної, ніби в клубок гадюк уступила, підозри, що Росія цим разом застосувала хімзброю (а іншої хімзброї, окрім як від Росії, в Сирії немає!) – навмисне для ефектнішої за всі попередні телекартинки (sic!). Бо діти, поранені бомбами, вже були, а от дітей, що конають од асфіксії, – ще ні. В цьому місці у нас (виду гомо сапієнс) вразливість іще свіжа, ненамуляна. 100 рр., від самої 1СВ, коли людство, навіч побачивши (в особі мізерної, в принципі, меншости причетних!) наслідки застосування хімзброї, вжахнулось по-справжньому, тобто не за бюрком-і-кавою, а ДІЄВО (в Іпрі солдати ворожих армій одне одного через шанці кидались рятувати!), і то настільки дієво, що заборонило вживання хімзброї і навіть у 2СВ її справді, чесно не вживало, – у нас (виду гомо сапієнс) нема «в колективній пам’яті» цієї картинки (окрім як у медиків). Так що це відео «приречене на успіх» (sic!) – на максимальне число поширень. Newsworthy.((

І от від цього якось подвійно мерзко – і від того, що на світі таке можливо (масове вбивство невинних у показово найжорстокіший спосіб), і від того, що твоїм природним інстинктом співчуття до собі-подібного ті психопати, які все це придумали, глумливо й цинічно маніпулюють, «юзають»: перетворюють тебе на ПУБЛІКУ в своєму «театрі смерти». Поширюючи алепське відео, ти, виходить, одночасно мимоволі робиш їм рекламу – рекламуєш ЗЛО і його можливості. Тоді як треба просто – «роздушити гадину»(с).

Тобто, якнайшвидше, в інтересах усього людства, демонтувати РФ і судити її спецслужби як головну організацію міжнародного тероризму – причім за всю їхню історію, від 1918 р. почавши. І ось це й буде – акт істинної людяности й справжньої, невідбитої емпатії: до всіх «мертвих, і живих, і ненарожденних».

От, власне, і вся балачка.

P.S. А кому бракує уяви на трагедію Алеппо –пригадайте собі славетний «зачин» Довженкового «Арсеналу» (чомусь він тільки з рос. субтитрами в ютюбі є). Довженко тут іще геній, і Бучма геній, і епізод вийшов геніальний, без перебільшення. Ось так умирають од хіматак. Ось так регоче з нас, «лохів», «нове зло» – убивця в масці клоуна:
А через 3 рр. після того, як Довженко це зняв, почався Голодомор.

Джерело: Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ