Цього року найбільшу цікавість викликав прикметник «токсичний»

Словом 2018 року за версією Оксфордського словника англійської мови став прикметник «токсичний» (toxic). Цьогоріч кількість переглядів сторінки, де вказано значення цього слова збільшилася на 45%. Про це повідомляється на сайті словника.

Слово «токсичний» використовувалося як в прямому, так і в переносному значенні. На сайті вказано, що цікавість до виразу «токсичні хімікати» виросла у зв’язку зі справою про отруєння в Солсбері колишнього полковника ГРУ Сєргєя Скрипаля та його доньки Юлії.

Також великою популярністю впродовж року користувався вираз «токсична маскулінність», пов’язана з темою скандалів на ґрунті сексуальних домагань.

Крім того, слово «токсичний» люди часто використовували як метафору для опису їхнього середовища, робочої атмосфери, настрою в шкільному середовищі, стосунків, культур і поведінки.

Саме слово прийшло в англійську мову з латини в XVII столітті. Латина, в свою чергу, запозичила його з грецької мови, де воно означало смертельну отруту, яка використовується при виготовленні стріл.

У 2017 році Оксфордський словник вибрав словом року «youthquake», яке означає значні культурні, політичні або соціальні зміни, що виникають внаслідок дій або впливу молоді.