Документи, що їх видали держоргани України та які підтверджують право власності на ділянки в Криму, можуть визнати недійсними

Окупаційна влада Криму пропонує припинити права власності на ділянки і нерухомість, оформлені Україною. «Зачистити» більшу частину майданчиків планують до 2021 року. За різними оцінками, загальна вартість ділянок, які підпадають під потенційне вилучення, перевищує 1 мільярд доларів. Про це пише Коммерсант.

У відповідному проекті закону вказується, що до 1 січня 2021 року права на ділянки і розташовану на них нерухомість можуть припинятися, якщо земля розміщена на території загального користування (парки, пляжі, об’єкти культурної спадщини, заповідники і т. д.) або використовується не за цільовим призначенням.

Крім того, наголошується, що є землі, які були видані українськими держорганами в обхід законів України.

«Наприклад, посеред Лівадійського парку або в заповіднику може бути ділянка з будинком, і у власників є документи українських органів влади, які були видані в обхід українських же законів», – кажуть представники так званої влади Криму.

Водночас місцеві  юристи критикують запропоновану ініціативу. На їхню думку, подібне рішення може призвести до соціальної напруженості в регіоні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ