У МінТОТ наголошують: питання про зміну території України може вирішуватися лише на референдумі

17 квітня окупаційна влада Криму заявила про намір передати у федеральну власність Російської Федерації території острова Тузла площею 6530 кв. м. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України наголошує на незаконності таких дій. Про це повідомляє прес-служба МінТОТ.

Наміри окупантів суперечать Конституції та законам України, а також міжнародному праву, оскільки за всіма міжнародними нормами та документами Крим залишається невід’ємною частиною України.

Також у відомстві наголошують, що статтею 73 Конституції України передбачено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.

«МТОТ засуджує незаконні дії держави-агресора та закликає світову спільноту не визнавати факт передачі частини о. Тузла у власність РФ, з метою недопущення подальшого нехтування положеннями конституційно-правових норм українського законодавства та основоположних принципів міжнародного права», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 17 квітня так звана «Рада міністрів» анексованого Криму ухвалила рішення безоплатно передати земельну ділянку площею понад 6,5 тис. квадратних метрів на острові Тузла у власність Росії для будівництва на його території Керченського мосту.

Згідно з документом, Федеральна казенна установа «Управління федеральних автомобільних доріг «Тамань» є замовником будівництва Кримського моста. Зазначається, що транспортний перехід з’єднає Керченський і Таманський півострови через острів Тузла і Тузлинську косу.

Як відомо, російська влада планує у травні 2018 року відкрити міст до анексованого Криму через Керченську протоку для легкового транспорту й пасажирських автобусів.

Довідка: Тузла – піщаний острів площею 3,5 кв. км (довжина острова – 6,5 км, ширина – близько 500 метрів) в Керченській протоці між Керченським півостровом Криму на заході і Таманським півостровом Краснодарського краю на сході. У 2003 році став причиною ініційованої Росією територіальної суперечки з Україною.

Острів утворився з залишків Тузлинської коси, продовження Таманського півострова, розмитої під час сильного шторму в 1925 році. 7 січня 1941 року указом президії Верховної ради РРФСР острів був включений до складу Кримської АРСР, яка вже під назвою Кримської області 19 лютого 1954 року була передана до складу Української РСР.

У жовтні 2003 року виникла територіальна суперечка між Україною та Росією щодо права власності на острів. Російська влада стверджувала, що він є частиною коси, яка відноситься до континентальної Росії, а до складу України в 1954 році начебто була передана тільки континентальна частина Кримського півострова.

1 жовтня 2015 острів був з’єднаний з материковою Росією робочим мостом РМ1, що є частиною технологічного мосту через Керченську протоку.