Андрія Захтея звинувачують у підготовці диверсій на анексованому півострові

Громадянина України Андрія Захтея, якого окупанти Криму звинувачують у підготовці диверсій на анексованому півострові, так званий суд засудив до 6,5 років у колонії суворого режиму. Про це повідомляє російський Интерфакс.

«Призначити покарання… у вигляді позбавлення волі на строк у шість років і шість місяців з відбуванням у виправній колонії суворого режиму», – заявив суддя.

Зазначається, що так званий Верховний суд Криму зарахував в цей термін більш ніж півтора року, які Захтей провів у СІЗО.

Нагадаємо, у січні 2017 року Московський міський суд визнав законним продовження арешту Андрія Захтея, якого звинувачують у підготовці терактів у анексованому Криму.

У лютому 2017 року російське слідство перевело Захтея з московського СІЗО «Лефортово» в Крим.

Він неодноразово писав заяви про тортури з боку співробітників ФСБ. Зокрема, російські силовики стягували наручниками його зап’ястя (шрами були зафіксовані лікарями сімферопольського СІЗО) і били чоловіка струмом, пристібаючи клеми до ніг, сідниць і геніталій.

Українця змушували дати свідчення, на які він не погоджувався. Однак пізніше Захтей надав зізнання, які від нього вимагали.