Херсонес, ЮНЕСКО
Херсонес на прохання України можуть внести до чорного списку ЮНЕСКО

Окупанти взялися за «модернізацію» світової культурної спадщини. Нинішній окупаційний глава Севастополя Сєргєй Меняйло розпорядився замінити плитку на території музею-заповідника «Херсонес Таврійський» «на більш сучасну». Про це заявив екс-голова «Законодавчих зборів» міста Алєксєй Чалий, передають Крим. Реалії.

«Він (Меняйло, – ред.) дав команду поміняти плитку за погодженням з департаментом охорони пам’яток. Співробітники музею попереджали його, що плитка історична і перебуває під охороною ЮНЕСКО, цього робити не можна, навіть якщо йому з якихось дивовижних естетичних міркувань не подобається колір… Він вирішив поміняти на новішу, гарнішу плитку», – заявив Чалий.

За його словами, йдеться про давнє городище, на якому був побудований Херсонеський храм, де, за легендою, хрестився князь Володимир.

Нагадаємо, археологічний парк Херсонес Таврійський в Криму може потрапити до «чорного списку» Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) у зв’язку з пропозицією, висунутою Україною в щорічному звіті про стан пам’яток, внесених до списку об’єктів всесвітньої спадщини.

Українська сторона звертає увагу на те, що доступу до інформації про стан пам’ятника у неї немає, тому є вагома причина для занепокоєння про збереження артефактів і апеляції у зв’язку з цим до міжнародного співтовариства.

Як відомо, 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський був включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО. До списку була також внесена і хора – сільськогосподарська округа навколо Херсонесу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ