Колектори, що працюють в Криму, кажуть, що боржники вже зараз відмовляються платити за рахунками

Самопроголошена влада анексованого Криму шукає шляхи, щоби мешканці півострова не виплачували свої борги за кредитами в українських банках. Про це пише російська газета Комерсант.

14 липня Держдума Росії ухвалила в другому читанні поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками (422-ФЗ). Згідно із законом, вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при Фонді захисту вкладників російські компанії, які придбали борги в українських банків. На даний момент у ФЗВ акредитовані чотири компанії, які вже скупили понад один міляьрд рублів боргів кримчан перед українськими банками.

Сам Фонд захисту вкладників перейде в розпорядження проросійської окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, має перерахувати до фонду 1,5 млрд. рублів невитраченого майнового внеску.

У Криму і Севастополі вже готують регіональний проект. За інформацією видання, в даному проекті планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримає переважна більшість громадян Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

Колектори, що працюють в Криму, кажуть, що боржники вже зараз, хоча закон ще не ухвалений, відмовляються платити за рахунками.

Не залишить так звана кримська влада без уваги і тих, у кого борги сягають більше 5 млн рублів. Планується наділити наглядову раду ФЗВ правом ухвалювати рішення про списання таких боргів за обставинами, які мають істотне значення для особистості позичальника.

Тим, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати досить пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися суттєвої його частини. Зокрема, при внесенні 5% суми заборгованості буде погашено 20%, а внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ