Кремль перетворив Схід України на полігон

На тимчасово окупованих територіях Донбасу Росія випробовує сучасні види озброєнь, безпілотні літальні апарати (БПЛА) та сучасні засоби радіоелектронної розвідки і боротьби. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю радіо Армія.FM.

«Перш за все, безпілотні літальні апарати. Весь спектр безпілотних літальних апаратів, наприклад, «Форпост», «Орлан-10», «Дозор» та інші тактичного рівня були випробувані на нашій території. Це сучасні засоби радіоелектронної розвідки та боротьби – «Сожитель», «Свет КУ», «Красуха» – все, що є на озброєнні РФ, було у нас. Я не кажу про снаряди, боєприпаси, стрілкове озброєння, «бородачі», «шмелі» тощо, все це було випробувано ними на нашій території», – сказав Скібіцький.

Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко повідомив, що має намір наступного місяця представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

5 вересня президент Росії Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі піде на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак, традиційно, він назвав низку умов. Зокрема, Путін переконаний, що питання введення миротворців треба узгоджувати з бойовиками «ЛНР» і «ДНР». По-друге, «блакитні каски» мають виконувати функцію співробітників ОБСЄ, тож, мають перебувати лише на лінії розмежування і на жодних інших територіях. Третя вимога Путіна – розведення сторін і відведення важкої техніки, причому це питання також потрібно узгодити з представниками псевдореспублік.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ