Володимира Балуха звинуватили у зберіганні боєприпасів

Роздольненський райсуд в анексованому РФ Криму засудив проукраїнськи налаштованого мешканця півострова Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4,6 тис. грн). Про це повідомляє Крим.Реалії.

Володимир Балух відомий тим, що у грудні 2016 року на стіні власного будинку розмістив табличку з написом «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18». А в травні 2015 року на його будинку окупанти виявили прапор України, вивішений ще взимку 2013 року на знак солідарності з Євромайданом. Згодом прапор зірвали, а самого Балуха намагалися звинуватити в крадіжці запчастин від трактора та автомобіля ВАЗ.

ФСБ затримала Балуха вранці 8 грудня 2016 року. За повідомленням його дружини, російські силовики з’явилися з обшуками в село Серебрянка Роздольненського району Криму. Обшуки проводилися упродовж чотирьох годин у будинках Балуха та його матері. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Російський прокурор просив для українця 5 років і 1 місяць позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні, а також сплату штрафу в розмірі 20 тисяч рублів (9,2 тис. гривень).

Під час свого заключного слова на засіданні 15 січня Володимир Балух заявив, що справа проти нього «сфабрикована у зв’язку з його політичною позицією» і це не змусить його любити «нову Батьківщину».

Речниця вітчизняного Міністерства закордонних справ  Мар’яна Беца пообіцяла, що Україна посилить міжнародний тиск на РФ, щоби звільнити Балуха.

«Сфабриковане рішення незаконних судів. Висловлюємо протест», – написала вона у Twitter.