У самопроголошених «ЛНР» та «ДНР» пройшли марші «Безсмертного полку»

В окупованих містах Донбасу бойовики відсвяткували 9 травня парадами із залученням військової техніки, забороненої Мінськими угодами. Також учасники акцій несли фотографії «військових, що загинули за Л-ДНР», передає Українська правда.

Як повідомляє підконтрольний бойовикам ресурс «ЛИЦ», участь у військовому параді у центрі Луганська взяли близько 1200 військовослужбовців, було задіяно близько 100 одиниць техніки і озброєнь: танки, БМП, БТР, пускові установки РСЗВ «Град», самохідні й буксирувані артилерійські установки, а також зенітні ракетні комплекси «Стріла-10».

Після закінчення параду центральними вулицями пройшов так званий Марш миру і колона «Безсмертного полку», у яких, згідно з повідомленням бойовиків, взяли участь понад 40 тис. мешканців «ЛНР» – «працівників підприємств столиці та міст області, учнів шкіл, студентів, членів молодіжних і громадських організацій, військовослужбовців, ветеранів, лікарів і педагогів, шахтарів і держслужбовців».

Також повідомляється, що понад 6 тис. осіб взяли участь у марші «Безсмертного полку» у н.п. Красний Луч.

У центрі окупованого бойовиками Донецька також пройшов парад, організований до Дня Перемоги. У зв’язку із заходами рух в центрі міста перекрили.

Серед силових структур «ДНР», які стежили за проведенням порядку були люди в цивільному з червоними пов’язками «ДНД» («Донецька народна дружина») на лівому рукаві.

Участь в параді взяли і бойовики з «Цитаделі», які «прославилися у боях за Савур-Могилу, Шахтарськ, Вуглегірськ і Дебальцеве». Також згадувалася участь бойовиків «в боях за Слов’янськ і Широкине», а також у  «Дебальцевському котлі», за що вони були нагороджені «медалями «ДНР».

Також пройшов марш «Безсмертного полку», участь в якому взяли родичі ветеранів ВВВ, а деякі учасники несли і фото загиблих, які воювали за «ДНР».

Як повідомляють сепаристські ЗМІ, участь у марші взяли понад 30 тис. осіб.  Уздовж вулиці Артема в центрі Донецька, на якій проходив парад, кожні 20-30 метрів стояли озброєні військові. Перехрестя патрулювалися постами ДАІ і автоматниками. Поруч з площею Леніна стояли камуфльовані машини зв’язку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ