Інформація про просування сил ООС поблизу Горлівки підтверджена

Екс-голова Донецької області, а тепер аудитор НАБУ Павло Жебрівський підтвердив просування українських військових поблизу окупованої бойовиками «ДНР» Горлівки. На його думку, місто можна звільнити за три дні, але за однієї умови. Про це пише Сегодня.

Жебрівський заявив, що українська армія може звільнити від бойовиків всю окуповану територію за кілька тижнів, але в разі, якщо будуть гарантії Заходу щодо стримування РФ.

«ЗСУ зайняли територію біля Горлівки. Цю територію ніхто не контролював. Туди заходили бойовики й обстрілювали наші війська. Чи можна взяти Горлівку? Я переконаний, що три дні досить для того, щоби наші Збройні сили взяли. Є побоювання тільки з одного боку, що Росія введе свої війська», – сказав Жебрівський.

За його словами, якби при сьогоднішньому навчанні й озброєнні Збройних сил України ми б чітко знали, що НАТО надасть гарантії невтручання Росії у звільнення територій, досить максимум два тижні, з мінімальними втратами для того, щоби деокупувати всю територію так званих «ДНР» і «ЛНР».

«І ми можемо перевершити хорватський сценарій, коли захоплені території були відвойовані за шість днів», – переконаний Жебрівський.

Екс-голова Донеччини наголосив, що головним стримуючим фактором для ЗСУ є ймовірність масштабного вторгнення Росії з використанням ракетних комплексів «Іскандер» та іншого потужного озброєння. Водночас українська армія готова.