Олександр Аронець, блогер

Щораз все більше друзі та знайомі жаліються, що у центрі Львова частіше почуєш мову путіна, аніж українську. Більше того, все більше випадків, коли офіціанти та касири принципово обслуговують там російською. А всього 3-4 роки тому такого і близько не було. То що трапилось?

Сьогодні натрапив на допис Юрка Сиротюка, де він дуже добре пригадує про інформаційну диверсію трирічної давнини https://m.facebook.com/story.php

Саме 3 роки тому 25 лютого тодішній керівник управління культури мера Садового Ірина Подоляк заявила: «Я серьезно подумываю, не перейти ли на русский язык в публичном пространстве. Из принципа», – заявила она. По ее словам, ничто не может оправдать тот вред, который «некоторые представители «Свободы» наносят своей «деятельностью» стране».

http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/1004713

Намагаючись насолити своєму політичному конкуренту, теперішній нардеп від Львова і «Самопомочі» Ірина Подоляк вчинила інформаційну диверсію не проти «Свободи», а проти Львова і України.

Як наслідок, мовний закон Колесніченка-Ківалова уже три роки продовжує шаленими темпами русифікувати Україну. Зрусифікував він і сам Львів…

Ба більше, тодішній активіст акції «Львов гаваріт па руські» Ірина Подоляк сьогодні є співавтором нового мовного законопроекту #5670, законопроекту, який скопійований із законопроекту ненависної їй «Свободи». Та скопійований із закладенням там міни сповільненої дії – одна з норм передбачає навчання для нацменшин мовами нацменшин. Не вивчення мови нацменшин, а саме навчання математики, історії, фізики, географії – їхніми мовами. До чого призвела подібна практика на Донбасі і в Криму – ми знаємо.

На виході, що нам принесла інформаційна диверсія 25 лютого імені Подоляк? Львов до сьогодні гаваріт па русскі. Щодня все більше. Закон Колєсніченка-Ківалова досі дійсний. Досі русифікує країну. Нового мовного закону нема. Ба більше, ініціатори тодішньої акції намагаються протягнути в новому мовному законопроекті ракові пухлини. До того ж, як завжди, не обходиться без чергової спроби макнути в лайно «Свободу», мовляв, свободівці зареєструвавши свій законопроект намагаються недопустити прийняття закону)) Маячня повна, тим паче, що свободівцям ніхто не може дорікнути, що та не підтримала хоча б якийсь проукраїнський заонопроект. Те саме буде і з новим мовним законом. Всі 5 свободівців одноголосно проголосують.

До слова, як оцінюють громадські активісти, які лобіюють закон Подоляк інформаційну диверсію трьохрічної давнини. І закладену міну сповільненої дії в її законопроекті? І чи усвідомлююте ви, що на даному етапі жодного впливу на законопроект ви не маєте і змінити небезпечні норми не можете?

Джерело: Олександр Аронець

БЕЗ КОМЕНТАРІВ